RAYTEST’den demiryolu sektörüne sertifikalı personel

RAYTEST’den demiryolu sektörüne sertifikalı personel

RAYTEST’in, ilk eğitim programı olan “Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleştirilesi ve Etkileri” eğitimi İstanbul’da TCDD Eğitim ve Dinleme Tesislerde gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen eğitime 61 kişi katıldı.

RAYTEST, Demiryolu sektöründe kalifiye ve sertifikalı personel ihtiyacını karşılamak ve demiryolu sektöründe sınav ve personel belgelendirme faaliyetlerini yürütebilmek amacıyla TCDD’ yi Geliştirme ve TCDD Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı (TCDD Vakfı), Raylı Ulaştırma Sistemleri ve Sanayicileri Derneği (RAYDER) ve Demiryolu Taşımacılığı Derneği (DTD) tarafından 02-Mart -2012 tarihinde Ankara’da kuruldu. Açılış törenine TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsa Apaydın,TCDD Eğitim Dairesi Başkanı Murat Şeneken,TCDD 1.Bölge Müdür Yardımcısı Nihat Arslan,TCDD Vakfı Genel Müdürü Yavuz Kıran,DTD Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Öz ,Lojistik ve Taşımacılık Sektörü yöneticileri katıldı.


“Sektörde kalifiye elemana ihtiyaç var”
Ürün ve hizmet üreten sektörlerde kalifiye eleman ihtiyacının artığına dikkat çeken TCDD Vakfı Genel Müdürü Yavuz Kıran çalışan kişilerin personel bilgilendirme kuruluşlarında sertifikalandırılmasının önemine değindi. RAYTEST olarak demiryolu sektörü ile ilgili her mesleğin standardının ve yeterliliğinin belirlenmesinde verecekleri eğitimlerle önemli görevler yapacaklarını ifade eden Kıran, “Türk demiryolu sektörüne, kaliteli ve belgeli insan kaynağı temininde ve sektörün verimliliğinin ve rekabet gücünün artmasına önemli katkılar yapacağız” dedi. RAYTEST tarafındna gerçekleştirilen eğitime, Lojistik ve Taşımacılık Sektörünün yöneticilerinden ve çalışanlarından oluşan 61 kişi katılırken, TCDD Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı İsa Apaydın, TCDD Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Veysi Kurt, TCDD Yük Dairesi Başkanı İbrahim Çelik, TCDD Araştırma Planlama ve Koordinasyon Dairesi Başkanı Mehmet Turşak, Demiryolu Taşımacılığı Derneği Genel Müdürü Yaşar Rota’da demiryolu sektörünün bugünü ve geleceği ile ilgili konularda eğitim verdi. www.tasimacilar.com 21.09.2012 / 17:50