Salih Zeki Çakır’dan Metin Kalkavan’a Hayırlı olsun telefonu

Salih Zeki Çakır’dan Metin Kalkavan’a Hayırlı olsun telefonu

Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Adayı Salih Zeki Çakır, dün adaylığını ilan eden Metin Kalkavan’ı telefonla arayarak “hayırlı olsun” dedi.

Kalkavan ile görüşmesinde seçim sürecinin demokratik havada geçmesinin gerekliliğine işaret eden Salih Zeki Çakır, “DTO seçimlerinden denizciliğimiz ve odamız güçlenerek çıkmalıdır” dedi.

Salih Zeki Çakır 24 Kasım 2012 tarihinde İMEAK (İstanbul, Marmara, Ege, Akdeniz ve Karadeniz) Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Adaylığını ilan etmişti. Dün de Metin Kalkavan yazılı bir açıklamayla adaylığını duyurdu.

Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Adayı Salih Zeki Çakır, bu sabah Metin Kalkavan’ı telefonla arayarak “Adaylığınız hayırlı olsun” dedi. Kalkavan ile görüşmesinde seçim sürecinin demokratik havada geçmesinin gerekliliğine işaret eden Salih Zeki Çakır, “Seçimlerden denizciliğimiz ve odamız güçlenerek çıkmalıdır” dedi.

Metin Kalkavan ile birlikte İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkan Adayı olan Salih Çakır'ın akademik hayatı şöyle;

Yüksek Denizcilik Okulu Güverte Bölümü’nden mezun olan Salih Zeki Çakır'ın, bir süre ticaret gemilerinde zabit ve kaptan olarak çalıştığı ve Norveç Oslo Denizcilik Akademisi Gemi İşletmeciliği Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’nde okuduğu bildirildi. Ayrıca Çakır iyi derecede İngilizce bilmektedir.

DB Deniz Nakliyat A.Ş. Tramp Departmanı Uzun Yol Gemi Kiralama Şube Müdürlüğü yapan Çakır, 30 yıla yakın hizmet vermeyi sürdürdüğü denizcilik sektöründe yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda şirketin kurucu ortağı ve yöneticisi oldu.

Piri Reis Denizcilik Vakfı ile İstanbul Navlun Endeksi (ISTFIX)’nin kurucuları arasında da yer alan Çakır'ın, oda başkanlığına adaylıktan önce Türk Gemi İnşa Sanayicileri Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürüttüğü ve denizlik sektörünün gelişmesi için pek çok projeye de öncülük ettiği belirtildi.

Denizciliğin, ülkemizin lokomotif sektörleri arasına girmesinin şart olduğuna inanan Salih Zeki Çakır, bu idealini gerçekleştirmek için Deniz Ticaret Odası Başkanlığına aday olduğunu ifade ederken, sektördeki herkesin fikrine ve projesine açık olduğunu söyledi.

Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Adayı Salih Zeki Çakır’ın açıklaması şöyle;

“Metin Kalkavan beyin adaylığının hayırlı olmasını diliyorum. Kendisini bu sabah telefonla arayarak hayırlı olsun dedim.

Bu haliyle DTO seçimlerinde iki aday gözüküyor. Henüz vakit var. Başka adaylar da çıkabilir. Adayların çok olması demokratik zenginliktir. Denizciliğimizin bu zenginliğe ve alternatif çeşitliliğe ihtiyacı var.

Seçimin demokratik bir iklimde geçmesini diliyorum. Propaganda faaliyetleri, klasik seçim kurnazlıklarına başvurulmadan, bel altı davranışlara yeltenilmeden, şeffaf ve seviyeli şekilde yürütülmelidir. “Hedefimiz; güçlü oda, güçlü denizcilik” olmalıdır. DTO seçimlerinden denizciliğimiz ve odamız güçlenerek çıkmalıdır. Bu vesileyle denizcilerimizin ve milletimizin mevlit kandilini tebrik ederim. Geleceğimiz aydınlık ve bereketli olsun. Allah selamet versin.” 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.