Taşımacılıkta akaryakıt maliyetleri ücretsiz hesaplanabilecek

Taşımacılıkta akaryakıt maliyetleri ücretsiz hesaplanabilecek

DKV, taşımacılık yapan şirketler için seçecekleri, yol güzergahına göre maliyetlerini öngörebilmelerini sağlayan ‘maliyet hesaplama aracı’nı geliştirdi.

DKV, Mart 2013'e kadar ücretsiz yararlanılabilecek rota planlayıcısını kullanıcılarına sundu. İnternet üzerinden erişilebilen maliyet hesaplama aracı ile kullanıcılar başlangıç, üç alternatif varış güzergahı, mesafe ve tahmini seyahat süre bilgilerini sisteme girerek yolculuğun akaryakıt maliyetini öğrenebilecekler. Aynı zamanda bu hizmet ile sürücüler için sisteme birden fazla dağıtım noktası da girebilecek. DKV yetkilileri, çok yakında akaryakıt fiyatlarının da istendiği an çevrimiçi olarak öğrenilebileceği bir hizmet verileceğini açıkladı. Azfar: "Yolculuk maliyetleri artık daha kolay ve net olarak belirlenebilecek"
DKV Ürün Müdürü Julia Azfar konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: "Maliyet hesaplama aracı ile kullanıcılarımız kilometre hızı, zaman, yakıt fiyatı ve yakıt ekonomisi gibi firma için önemli olan faktörleri öğrenecekler. Güncel trafik bilgilerinin de bulunduğu sistemde şoförler yoldaki kaza ve trafik durumunu da görerek alternatif yolları tercih edebilecekler. Sunduğumuz bu sistem ile kullanıcılarımız Avrupa’daki yolculuk maliyetlerini daha kolay ve net bir şekilde belirleyebilecekler." www.tasimacilar.com 13.12.2012 Saat:15:38