TNT Ekspres, ofis ve depolarında enerji tüketimini düşürmeyi taahhüt etti

TNT Ekspres, ofis ve depolarında enerji tüketimini düşürmeyi taahhüt etti

İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD) üyesi TNT Ekspres Türkiye, binalarda enerji kullanımının yüksekliğine dikkat çekmek ve enerji kullanımını düşürmek amacı ile “Binalarda Enerji Verimliliği Bildirgesi”ni imzaladı.

Ulaşım sektöründe hizmet veren global bir dev olarak iklim değişikliği ile mücadeleye öncelik veren TNT Ekspres, sürdürülebilir uygulamalarıyla diğer şirketlere örnek olarak yoluna devam ediyor. Yeşil uygulamalarını yaygınlaştırmak amacıyla İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği’ne (SKD) üye olan TNT Ekspres, geçtiğimiz günlerde 4. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı kapsamında düzenlenen törende “Binalarda Enerji Verimliliği Bildirgesi”ni imzaladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın da katılımıyla düzenlenen imza töreninde, TNT Ekspres Türkiye Genel Müdürü Turgut Yıldız, mevcut iş süreçlerinde sürdürülebilir uygulamalara destek olduklarını belirtti.

Binalarda Enerji Verimliliği Bildirgesi’ne imza atarak ofis ve depolarda enerji tüketimini düşürmeyi taahhüt ettiklerini söyleyen Yıldız, amaçlarının hizmet verdikleri binaları karbon emisyonu yaymayacak şekilde yönetmek olduğunu söyledi.

Turgut Yıldız, konuya yönelik açıklamasında“Hâlihazırda ilk yeşil depomuzu ve ilk yeşil ofisimizi açtık. Önümüzdeki dönemde yeşil bina uygulamalarımızı daha da ileri boyutlara taşımayı hedefliyoruz. Zira binalarda kullanılan enerji, iklim değişikliğinin ana etkenlerinden biri ve bu nedenle dikkatle ele alınması gerekiyor. İş dünyasının binalarda enerji tasarrufu yapmasına öncülük eden SKD’yi ve girişimi destekleyen tüm şirketleri kutluyorum ve hepimiz için daha yeşil bir dünya diliyorum” şeklinde konuştu. 


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.