Otokar ,Türkiye Genelinde Bayi Ağını Güçlendirmeye Devam Ediyor

Otokar ,Türkiye Genelinde Bayi Ağını Güçlendirmeye Devam Ediyor

Türkiye'nin öncü otomotiv sanayi şirketi Otokar, bayi ağını genişletmeye devam ediyor. Erzurum’da Cindilli Otomotiv, Trabzon’da ise Reisoğlu Ağır Vasıta Otokar’ın yeni bayileri oldu.

Otokar, Türkiye genelindeki etkin bayi ağını genişletmeye ve güçlendirmeye devam ediyor. Türkiye’nin öncü ticari araçlar üreticisi Otokar’ın yeni bayileri Erzurum’da Cindilli Otomotiv, Trabzon’da ise Reisoğlu Ağır Vasıta oldu. Cindilli Otomotiv Otokar’ın hem otobüs hem de kamyon alanında  bayiliğini yürütecekken, Reisoğlu Ağır Vasıta ise kamyon segmentinde Otokar bayiliği görevini üstlendi. 

Halihazırda birçok global markanın bayiliklerini yürüten, Erzurum’un köklü şirketlerinden Cindilli Otomotiv’in Otokar bayisi açılış töreni ise Erzurum Vali Yardımcısı Hamdullah Suphi Özgödek, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fevzi Polat, İl Emniyet Müdürü Levent Tuncer, İl Vergi Dairesi Başkanı Selahattin Atabek, Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar, Aziziye Belediye Başkanı Muhammet Cevdet Orhan, Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli, ETSO Meclis Başkanı Saim Özakalın, Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Rasim Fırat, Erzurum Ticaret Borsası Başkanı Hakan Oral, Erzurum Minibüsçüler ve Dolmuşçular Odası Başkanı Avni Haki, Cindilli Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Cindilli,  Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, İç Pazar Ticari Araçlar Satış Direktörü Murat Tokatlı ve şirket yöneticilerinin katılımı ile Cindilli Plaza’da gerçekleşti.

Ürettiği ticari araçların 50’yi aşkın ülkede kullanıldığı dünya markası bir şirket olan Otokar ile çalışmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Cindilli Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Cindilli, “Böylesine önemli bir firmanın kamyon ve otobüs bayiliğini üstlenmiş olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün açılışımıza katılan herkese teşekkür ediyoruz. Otokar gibi bir markayı onurla taşımak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Uluslararası nakliyat sektöründeki tecrübesini 3 yıl önce otomotiv sektörüne de taşıyıp Trabzon’da hızlı bir büyüme elde eden Reisoğlu Ağır Vasıta’nın bayi açılış töreni Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, yönetim kurulu ve meclis üyeleri, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, Belediye Başkan Yardımcısı Coşkun Şahin, Reisoğlu Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Önder Reis, firma yetkilileri, Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, İç Pazar Ticari Araçlar Satış Direktörü Murat Tokatlı ve şirket yöneticilerinin katılımı ile gerçekleşti.  

Otokar ile yaptıkları iş birliğinden gurur duyduklarını belirten Reisoğlu Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Önder Reis “Reisoğlu Ağır Vasıta olarak Otokar bayisi olmanın gururunu yaşıyoruz. İş birliğimizin uzun yıllar boyunca devam etmesini diliyoruz” şeklinde konuştu. 

Otokar'ın 1963'ten günümüze kendi teknoloji, tasarım ve uygulamaları ile müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunduğunu belirten Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül ise gerçekleşen açılışlarla ilgili olarak şöyle konuştu: "Sektördeki liderliğimizi ve öncülüğümüzü bayi ve servislerimizden aldığımız güce borçluyuz. Türkiye'de ve dünyada 50'yi aşkın ülkede modern, dayanıklı ve çevreci araçlarımızla her gün milyonlarca yolcuya konforlu ve güvenli toplu ulaşım imkanı sunuyoruz. Diğer taraftan hafif kamyon segmentinde de yeni nesil kamyonlarımız ile ticaretin ağır iş yükünü hafifletiyoruz. Bulunduğu illerin köklü iki firmasının bayilerimiz arasına katılmasıyla yurt içindeki konumumuzu daha da güçlendirdik. İş birliğimizin tüm taraflar için hayırlı olmasını diliyorum. Gelişen bayi ağımız ve yeni bayilerimizle daha büyük başarılara imza atacağımıza inancımız tam."

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.