Türkiye otomotivde cazibe merkezi olabilir

Türkiye otomotivde cazibe merkezi olabilir

Yeni Teknolojiler ve OEM'lerin Tedarikçilerden Beklentileri’ başlıklı seminerinde konuşmacı olan TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu, Yeni Dünyada Otomotiv Endüstrisinin Geleceğini ve sektörün önümüzdeki dönem sürdürülebilir yol haritasını değerlendirdi

YEŞİL MUTABAKAT BİZİM DÜNYAYA BORCUMUZ

Avrupa Yeşil Mutabakat eylem planı kapsamında dönüşüm ve sürdürülebilirlik konularının şirketlerin gündeminin en üst sıralarında yer almaya başladığına dikkat çeken Kaancıoğlu, “Başta AB ve ABD olmak üzere dünyanın bugün birçok yerinde özel sektörün sorumlu olduğu sera gazı salınımları ve çevresel etkilere yönelik düzenlemeler getiriliyor. Şirketlerin ise çevik bir biçimde yeni düzenleme ve yönetmeliklere uygun biçimde operasyonlarını dönüştürmesi, faaliyetlerini güncellemesi gerekiyor. Biz de TEMSA olarak, iklim krizini derinleştirebilecek etkilerimizi azaltmaya, düşük karbonlu büyüme için enerji verimliliğine ve yenilenebilir enerji kullanımına odaklanıyoruz. Bu kapsamda karbon salınımlarını doğrudan azaltmaya ve sürdürülebilir geleceği destekleyecek teknolojiler geliştirmeye odaklanıyoruz. Bu konuda erken bir seferberlik başlattık diyebilirim. TEMSA olarak hem sürdürülebilir ve akıllı hareketlilik vizyonuyla ilerliyoruz. Geliştirdiğimiz elektrikli araçlar ve batarya teknolojileri ile ürünlerimizin karbon ayak izini azaltarak çevresel etkilerini en aza indiriyoruz.

Yeşil Mutabakat’ın otomotiv endüstrisi açısından bizim için iki anlamı var. Birincisi dünyayı daha yaşanabilir halde bırakma mecburiyetimiz. Çünkü bu bizim dünyaya bir borcumuz. İkincisi ise, Türkiye ve otomotiv teknolojisinin geleceği açısından da çok büyük bir anlam ifade ediyor. Dolayısıyla bir taraftan çevreye olan etkimizi azaltmalı diğer taraftan ülke ekonomisinin refahına katkı açısından bu dönüşümü hızlandırmalıyız” diye konuştu.

taysad.jpg

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.