Ulusoy ve Varan yolcu sayısını yüzde 40 artırmayı hedefliyor

Ulusoy ve Varan yolcu sayısını yüzde 40 artırmayı hedefliyor

Karayolu taşımacılığında 76 yıldır hizmet veren Ulusoy Global Yatırımlar Holding, 2013 yılında hedef büyüttü.

Yaptığı yatırımlarla 2012’nin son 4 ayında yüzde 300 büyüyerek, Ulusoy ve Varan ile 6 milyondan fazla yolcu taşıyan holding, istihdam, personel eğitim sistemi ve karayolu taşımacılığında ilk kez uygulamaya başlanan sıcak yemek, kahvaltı ikramlarıyla 2013 yılında yolcu sayısını yüzde 40 artırmayı hedefliyor.

Geçtiğimiz yıl Varan’ı bünyesine katan, Ulusoy Global Yatırımlar Holding, her iki markasıyla son 4 ayda yüzde 300 büyüyerek önemli bir başarıya imza attı. Koşulsuz yolcu memnuniyetiyle harekete eden, 2012’de 6 milyondan fazla yolcu taşıyan ULUSOY ve VARAN, istihdam, personel eğitimi ve karayolu taşımacılığında ilk kez uygulamaya başlanan sıcak yemek, kahvaltı ikramlarıyla 2013 yılında yolcu sayısını yüzde 40 artırmayı hedefliyor.

Her şey konuklarımızın memnuniyeti için

Yolcu taşımacılığında 76 yıldır edindikleri tecrübe, kültür ve yüksek standartları ileriye taşımak için çalışmaların kesintisiz olarak devam ettiğini belirten Varan Otobüs Grubu Genel Müdürü İmran Okumuş, “Yolcularımızın güvenliği, memnuniyeti ve konforu için hazırladığımız 5 yıllık strateji planımızı uygulamaya ve geliştirmeye devam ediyoruz. Öncelikli hedefimiz 7 gün 24 saat yolcularımızın ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde karşılayıp, güvenli ve rahat bir yolculuk yapmalarını sağlamak. Bu anlamda ilk 1990 yılında başlattığımız ‘Personel Eğitim’ sistemimizi daha da geliştirdik. Sadece 2012 yılında 500 personelimize eğitim verdik. Öte yandan 30 yıl önce sadece su servisi ile başlayan ikramlar konusunda da sektörde bir ilke daha imza atarak sıcak yemek ve kahvaltı servisine de başladık. Yıllık ortalama 45 milyon yolcu potansiyeli bulunan Almanya'daki seferlerin hayata geçmesiyle yeni başarılara imza atmayı hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.


Eğitimler kesintisiz devam ediyor

Sezon öncesi ve sonrası olmak üzere kabin ekibini iki ana başlıkta 7 ila 10 gün eğitime alan Ulusoy ve Varan, müşterilerden gelen dilek ve şikayetler doğrultusunda her dönem eğitimlerini geliştiriyor. Eğitimler için Ulusoy ve Varan’ın kurumsal yapısı içinde, işletme direktörü, kabin hizmetleri müdürü, kurumsal ilişkiler, halkla ilişkiler, teknik müdür, elektronik amiri, baş şoför, baş servis memuru olmak üzere tüm ilgili bölümlerden gerekli eğitmen desteği alındığı belirtildi. Beden dilinin kullanılması gibi önemli konularda ise dış destekli profesyonel eğitmenlerden yardım alınıyor.

Sıcak yemek ve alakart servisini başlattılar

Ulusoy ve Varan, 30 yıl önce sadece su servisiyle başlayan ikramları, artık sıcak yemek ve alakart servisi ile sürdürmeye başladı. Eşsiz güzelliği ile Avrupa’yı Asya’ya bağlayan ve dünyanın sayılı güzelliklerinden biri olan köprü geçişlerinde ‘Boğaz Sefası’ sunumu ile misafirlerini eşsiz ikramlarla ağırlayan firmalar, ikramlar konusunda ülkemizin önde gelen, kalite standartları ile belgelenmiş, marka firmalarla çalışmaya başladı. Prototip olarak molasız kısa hatlar üzerinde verilmeye başlanan sıcak yemek servisi ayrıca tüm gece seferlerinde sabah kahvaltısıyla destekleniyor. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.