UPS Doğu Avrupa Bölgesi Başkanı Kim Ruymbeke oldu

UPS Doğu Avrupa Bölgesi Başkanı Kim Ruymbeke oldu

UPS, Doğu Avrupa Başkanlığına Kim Ruymbeke’nin getirildiğini duyurdu. Ruymbeke, şirketin tarihinde bu göreve getirilen ilk kadın oldu.

Ruymbeke yeni görevinde, Avrupa’nın en hızlı büyüyen pazarlarından bazılarında paket operasyonlarından sorumlu olacak ve e-ticaret’in artan taleplerini karşılamak, bölgeyi hem Avrupa hem de dünya genelindeki kilit ihracat pazarlarına daha iyi bağlamaya yardımcı olmak üzere çalışacak. 

Ruymbeke UPS kariyerine 2003 yılında, şirketin Belçika’daki finansal sorumlusu olarak başladı. Sonrasında Brüksel’de Avrupa Bölgesi Genel Merkezleri ile Atlanta’daki UPS Küresel Genel Merkezi dahil olmak üzere çeşitli liderlik görevlerini üstlendi. Ruymbeke, bir önceki görevinde Avrupa Bölgesi finans ve muhasebe başkan yardımcılığı pozisyonunda, Avrupa Finansal Planlama ve Analiz stratejisini yürütüyordu.

Kim Ruymbeke, Doğu Avrupa Başkanlığına atanmasıyla ilgili şunları söyledi: “Daha kapsayıcı, sürdürülebilir ve başarılı bir ekonomi yaratmak istiyorsak küresel ticareti geliştirmek oldukça önemli. Doğu Avrupa, yüksek iş gücü ve birçok büyüyen endüstriyi bünyesinde barındırıyor. Bu pozisyonun sorumluluğunu alan ilk kadın olarak bu bölgede işletmeler için ihracat büyümesi sağlamaya adanmış bir ekibe liderlik etmek gurur verici.”

kim-ruymbeke-122129783-2.jpg

Türkiye’nin potansiyeli ve buradaki faaliyetleri hakkında da konuşan Ruymbeke şunları söyledi: “Uzun yıllardır Türkiye’deyiz ve Avrupa’da faaliyet gösterdiğimiz bölgeler arasında Türkiye bizim için en büyük pazarlardan biri konumunda. Türkiye’nin potansiyeline güveniyor ve bu doğrultuda yatırımlar yapıyoruz. Türkiye’deki müşterilerimizin dünyaya açılmasını desteklemek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.”

UPS, kadınları iş hayatında ve ekonomide destekliyor

UPS, kadınların sınırları aşmasına, zorlukların üstesinden gelmesine ve işletmelerini küresel pazarlara genişleterek yeni gelecekler oluşturmalarına destek olmak amacıyla Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) ile birlikte UPS Kadın İhracatçı Programı’nı uyguluyor.

Yönetim Kurulunun yüzde yüzde 46’sı kadınlardan oluşan UPS, 2022 yılı sonuna kadar küresel olarak tüm yönetim pozisyonlarının yüzde 28’inin kadınlardan oluşmasını hedefliyor.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.