WIN Fuarı birçok ismi bir araya getirdi

WIN Fuarı birçok ismi bir araya getirdi

WIN Fuarı açılışında konuşan Almanya Aşağı Saksonya Eyaleti Ekonomi, Çalışma ve Ulaştırma Bakanı Jörg Bode, 32 Milyar Euro dış ticaret hacmiyle Almanya’nın, Türkiye’nin en önemli partneri olduğunu söyledi.

WIN (World of Industry) Fuarı’nın 2. Faz’ı Beylikdüzü Tüyap’da açıldı. Fuarda, “Endüstriyel Otomasyon”, “Elektrik - Elektronik” , “Hidrolik & Pnömatik” ve “İç Lojistik” sektörleri buluşuyor. 2010 yılından bu yana büyüme göstererek 4 milyar dolar iş hacmini hedefleyen “OTOMASYON”, 70 ayrı sektörün çözüm ortağı “ELEKTRİK-ELEKTRONİK”, 50 Milyar dolarlık iş hacmine sahip “LOJİSTİK” ve makine sektörünün itici gücü “HİDROLİK & PNÖMATİK” sektörleri yer alıyor. Açılış törenine, Almanya Aşağı Saksonya Eyaleti Ekonomi, Çalışma ve Ulaştırma Bakanı Jörg Bode, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı C.Tanıl Küçük, Deutsche Messe AG Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Andreas Gruchow, Akışkan Gücü Derneği (AKDER) Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Dalkıran, Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği (ETMD) Yönetim Kurulu Başkanı Sermet Şatır ve Alman Elektrik-Elektronik Teknolojileri Derneği (ZVEI) Otomasyon Bölümü Genel Müdürü Dr. Reinhard Hüppe katıldı. “Almanya, Türkiye’nin en önemli ticari partneri"

Almanya Aşağı Saksonya Eyaleti Ekonomi, Çalışma ve Ulaştırma Bakanı Jörg Bode; “Geçtiğimiz 5 yılda gördüğümüz üzere WIN Fuarları, Avrasya bölgesinde bir vitrin görevi görmektedir. Almanya ve Türkiye arasındaki iyi politik ve ekonomik ilişkiler yıllara dayalıdır. Türkiye’nin AB’ye girme sürecinde çok hızlıca gerçekleştirdiği yapısal reformlar endüstri ve ekonomiyi büyük ölçüde olumlu etkiledi. 32 milyar Euro dış ticaret hacmi ile Almanya, Türkiye’nin en önemli ticari partneri olarak görülebilir” dedi.
“WIN Fuarları, Türkiye ve Avrasya imalat sanayi altyapısı tanımak için şans"

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı C.Tanıl Küçük; “Türkiye 2010 ve 2011 yıllarında elde ettiği yüksek büyüme oranları ile küresel krizden çıkmıştır. Bu başarıda ekonominin lokomotifi olan sanayi sektöründeki üretim artışı büyük rol oynamıştır. Çeşitli ülkelerden imalat sanayicilerini çatısı altında buluşturan WIN Fuarları Türkiye ve Avrasya bölgesindeki imalat sanayi altyapısını daha iyi tanımak için büyük bir şanstır” diye belirtti.
“WIN Fuarları Kuzey Avrupa ve Ortadoğu’ya açılan kapıdır"

Deutsche Messe AG Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Andreas Gruchow konuşmasında; “23 ülkeden, 1744 katılımcı firmamız var. 2. Faz’a Lojistik sektörünün de katılması ile metrekare anlamında ciddi oranda büyüme kaydederek, rekor bir metrekare alanı sağladık. Aralarında alanında lider markaların da bulunduğu yerli katılımcılarla beraber birçok ülkeden toplam 1.744 firma katılıyor. Giderek uluslar arası bir platform olan WIN bizi gururlandırıyor. WIN Fuarları Kuzey Avrupa ve Ortadoğu’ya da açılan bir kapı niteliğindedir” görüşlerine yer verdi.
“Bu fuarı bir kilit olarak görüyoruz"

Alman Elektrik-Elektronik Teknolojileri Derneği (ZVEI) Otomasyon Bölümü Genel Müdürü Dr. Reinhard Hüppe ise; “Alman Elektrik-Elektronik Teknolojileri Derneği olarak bu fuar bir kilit olarak görüyoruz. Rakamlara baktığımızda 4 milyar dolarlık bir hacimden söz ediyoruz.” Diyerek, fuarın Almanya için çok önemli olduğuna değindi.
“Makine ve aksamları ihracatı yeniden arttı"

Akışkan Gücü Derneği (AKDER) Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Dalkıran; “2008 yılında 11 bin milyar dolar olan, Makine ve aksamları ihracatı 8 milyon dolara düşmüştü. 2010 yılında tekrar 10 milyar dolara çıkarak, yüzde 15 artış elde etti.”diyerek büyümeye dikkat çekti.
“Fuara yurt dışından önemli sayıda alım heyeti geliyor"

Hannover Messe Bileşim A.Ş. Genel Müdürü Alexander Kühnel, fuarın katılımcı ve ziyaretçiler açısından son derece verimli geçeceğine inandıklarını belirterek “Fuara her yıl olduğu gibi bu yıl da Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ile yurt dışından önemli sayıda alım heyeti geliyor. Fuar ziyaretleri süresince katılımcı firmaların stantlarını ziyaret ederek iş görüşmeleri gerçekleştirecek olan heyetlerin geldiğin ülkeler arasında ağırlıklı olarak Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkeleri bulunuyor” dedi. www.tasimacilar.com 29.03.2012 / 16:56