Wolf Dieter Kurz’a Otobüsçülerden veda yemeği

Wolf Dieter Kurz’a Otobüsçülerden veda yemeği

Yaklaşık 4 yıldır Mercedes- Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Wolf Dieter Kurz dün akşam Florya’da düzenlenen bir yemeğin ardından Almanya’ya uğurlandı.

TOF ve TOFED tarafından düzenlenen ve Katılımın oldukça yoğun olduğu gözlemlenen yemekte Kurz’a plaket ve çeşitli hediyeler verildi. TOF Başkanı Mustafa Yıldırım, TOFED Başkanı Mehmet Erdoğan, Ulusoy Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Ulusoy, Metro Turizm CEO’su Ertan Çakır, Mercedes Benz Türk Üst Düzey Yöneticileri, Mercedes Benz Türk Pazarlama Direktörü Süer Sülün, TTDER Başkanı Sümer Yığıcı, çeşitli dernek başkanları üyelerinin katıldığı gece oldukça hareketli ve kalabalıktı.


Görev yaptığı süre içinde birçok başarıya imza atan ve Türkiye’de sempatik tavırları ile dikkat çeken Mercedes- Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Wolf Dieter Kurz görevini Rainer Christian Genes’e devretti.

Mercedes- Benz Türk Direktörler Kurulu Eski Başkanı Wolf Dieter Kurz’a Övgü Dolu Sözler

Davette ilk sözü alan Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Mehmet Erdoğan 4 yıldır beraber çalıştıkları Wolf Dieter Kurz için şu ifadelere yer verdi. "4 yıldır Türkiye’de başarı ile görev yapan, Mercedes Benz Türk’e satış rekorları kırdıran, sektörümüzle her daim diyalog içinde olan, güler yüzlülüğü ile hepimizin takdirini kazanan Sayın Kurz, Mercedes- Benz ve Smart Global Parça ve Servisi’nden Sorumlu Başkan sıfatı ile Almanya’ya gidiyor. Mercedes- Benz Türk 42 bin 726 adetlik satış ile 45 yıllık tarihinin en yüksek satış rakamına Kurz döneminde ulaştı. Türk otomotiv pazarında yüzde 10 daralma yaşanmasına rağmen şehirlerarası otobüs pazarında pazar payın yüzde 58’den 65’e Sayın Kurz’un döneminde çıktı. Mercedes-Benz Türk geçen yıl şehirlerarası ve şehir içi otobüs grubunda 1.107 adetlik bir satışı gerçekleştirirken direksiyonda Sayın Kurz vardı. Türkiye’deki görev süresi başarılarla dolu olan Sayın Kurz’un aynı başarıyı bundan sonra görev yapacağı Almanya’da da sürdüreceğinden eminiz" dedi.

Yemekte Hüzün ve Sevinç Bir Aradaydı

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Mehmet Erdoğan konuşmasının devamını Kurz’dan görevi devralan Rainer Christian Genes’a ayırdı. Yeni başkanı şu ifadelerle selamladı. "Bu akşam halef selef aramızdalar. Sayın Kurz’un görevini devrettiği Rainer Christian Genes da şu an aramızda. Aslında kendisi 1 Mart tarihinden itibaren görevi devraldı ama ben sektörüm adına kendisine ‘Aramıza hoşgeldiniz’ demek istiyorum" dedi. Rainer Christian Genes’e önceki direktörler kurulu başkanlarında olduğu gibi iş birliği ve diyalog çağrısında bulundu. Ayrıca yeni başkanı en kısa zamanda otobüsçülüğün mabedi konumundaki Büyük İstanbul Otogarı’nda ağırlamak istediklerini belirtti.

TOFED Başkanından yöresel kilim hediye edildi

Ülkemize sunduğu katkılarından ve Türk insanına sergilediği sıcak ve samimi ilgisinden dolayı gecede Kurz’a ilk ödül Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Mehmet Erdoğan’dan geldi. Alkışlar arasında plaketini Erdem’in elinden alan Wolf Dieter Kurz geceye katılan ve kendisini yalnız bırakmayan Türk dostlarına teşekkürlerini iletti. Konuşmaların ardından eski başkan Wolf Dieter Kurz’a özel yapım bir çini porselen, Kayseri dokuması bir kilim ve çeşitli hediyeler takdim edildi.


Yeni Başkan Rainer Christian Genes’a Başarı Dilekleri

Erdoğan’ın ardından söz alan Ulusoy Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Ulusoy ‘gelen ve giden tüm dostlarımızı sevgi ve saygı ile selamlıyoruz’ dedi. Sektörün geçmiş dönemdeki çeşitli teşkilatlanma çalışmalarına kısa değindi. Yeni dönemde sektörün içinde bulunduğu sıkıntıların aşılması konusunda yapılacak daha çok işlerinin olduğunu hatırlattı. Yeni görev döneminde Mercedes- Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanlığı’na getirilen görevi Rainer Christian Genes’e başarılar diledi.

Ulusoy’un ardından söz alan Tüm Otobüsçüler Başkanı(TOF) Mustafa Yıldırım ise, 1972’li yıllarda Mercedes Benz’in Türkiye’de endüstriyel otobüse geçişte önemli bir kilometre taşı olduğunu ve 302 döneminde Türkiye’nin taşımacılık sektöründe atın çağını yaşadığını ifade etti. O dönemden bu yana Türkiye ‘de çok şeyin değiştiğini fakat bu değişimin ilerlemeyle beraber sıkıntılarla büyüyen-gelişen bir tezatlık teşkil ettiğini hatırlatarak şunları kaydetti.’ Ucuz, kapasitesi geniş ve uzun ömürlü otobüsler istiyoruz, yedek parçada garanti istiyoruz’ dedi. Mercedes Benz bu anlamda her zaman işimizi kolaylaştıran bir marka oldu. Ülkemizde 4 yıldır görev yapan sayın Kurz’un kendi döneminde rekorlara imza attığını ve aynı başarılı çalışmaları sayın Rainer Christian Genes’den de beklediklerini ifade etti.

Gecenin ilerleyen saatlerinde sektörün dünü-bugünü ve yarınına dair sohbetler edilerek, sektörün yaşadığı sıkıntılar ve çözüm yolları üzerine çeşitli konuşmalar yapıldı.


 


 


 


 


 


 


 


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.