Prometeon Türkiye'den önemli iş birliği

Prometeon Türkiye'den önemli iş birliği

Prometeon Türkiye, filo iş birliklerini geliştirmeye devam ediyor. Prometeon Türkiye yurtiçi ve yurtdışında önemli inşaat projeleri gerçekleştiren Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. ile önemli bir iş birliğine imza attı.

Yarım asırlık geçmişinde Türkiye’de ve özellikle Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Sudan, Etiyopya, Tanzanya, Cezayir ve Fas başta olmak üzere yurtdışında önemli inşaat projelerini hayata geçiren Yapı Merkezi, Prometeon Türkiye ile lastik yönetimi alanında bir iş birliği gerçekleştirdi. İş birliği kapsamında ilk kez, Türkiye’den yurtdışındaki bir filoya lastik ve bütçe yönetimi danışmanlığı hizmeti sağlanacak.

Yapı Merkezi, anlaşma kapsamında sahip olduğu filoların operasyonel maliyetlerinin minimize edilmesi amacıyla Prometeon Türkiye’den lastik ve lastik basınçları kontrolü, hurda analizleri gibi tüketime etki eden faktörlerin analiz ve yönetimi ile önleyici aksiyonların alınması konularında hizmet alacak. Prometeon Türkiye ayrıca, tüm ihtiyaçları göz önünde tutarak Yapı Merkezi’nin aylık ve dönemlik lastik ihtiyaçlarının belirlenmesi için raporlamalar yapacak.

İş birliği ile filolarındaki araçların lastiklerinin verimliliğini artırmayı amaçladıklarını belirten Yapı Merkezi Makine ve Elektromekanik Müdürü Taşkın Taş, “İş birliğimiz kapsamında Prometeon Türkiye, Tanzanya’da yer alan şantiyemizde tam zamanlı lastik yönetimi ve raporlanması hizmeti sunacak. Prometeon Türkiye’nin gerçekleştireceği çalışmalar kapsamında yakıt ve lastik kullanımında tasarruf sağlanmasına yönelik bakım gibi önleyici hizmetlerin yanı sıra tam zamanlı lastik yönetimi hizmeti alacağız. Bu sayede filomuzdaki lastiklerdeki potansiyel kayıpların engellenmesi ile sarfiyatı düşüreceğiz” dedi.

İş birliği toplam 527 araçlık filo ve 3320 adet lastiği kapsıyor

İş birliğine ilişkin olarak Prometeon Türkiye, Orta Doğu, Afrika, Rusya, Orta Asya Ticaret Direktörü Gökçe Şenocak; “İş birliğimiz kapsamında Prometeon Türkiye olarak Yapı Merkezi’nin yurtdışındaki şantiyesine toplam 527 araç için hizmet sunacağız. Filoda yer alan 3320 adet lastiğin ölçümleri raporlamalarını gerçekleştirecek ve ayrıca stok yönetimi ve takibini de yapacağız. Bu sayede Yapı Merkezi’nin lastik konusundaki operasyonel maliyetlerini etkin bir şekilde yönetmesine ve tasarruf sağlamalarına imkan sunacağız” şeklinde konuştu.

gokce-senocak-002.jpg

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.