Turizm Sorunları Ne Zaman Bitecek ?

İçerisinde bulunduğumuz bu sektörün her gün daha kötüye giderek, sorunların daha fazla büyüdüğünü ve bu sorunları çözebilmek adına hiçbir adımın atılmadığını hepimiz görüyor ve biliyoruz. Sektörün önde gelen kurumlarından tutunda sendikalara kadar hepsinin birbirinden bağımsızsız bir şekilde ilerleyerek ve hiçbir koşulda yan yana gelmeyip sonuç veren hiçbir adım atılmadığına hala üzülerek şahit oluyoruz. Turizm deyince akıllara bir tek turist değil aynı zaman da sektörün kanayan yarası haline gelen personel taşımacılığı işini kimse kenara bırakamaz!

Bana göre özellikle personel taşıma tarafı deyim yerindeyse ameliyat eder gibi sık dokunup, ince elenip tamamen çözüm odaklı çalışmalarla yeniden hayata döndürülmeli! Yoksa bu gidişin sonu hiç iyi görünmüyor...

SESİNİZİ DUYURUN !

Sorunların ne olduğuna dair uzun uzadıya açıklamaya gerek yok. Her zaman dile getiriyoruz ama tekrar söyleme gereği duyuyorum, özellikle sektörün önde gelen kuruluşları, odalar, sendikalar " KORKMAYIN, CESUR OLUN!" bugün dünyanın hiçbir yerinde hak aramak suç değildir. Gerek yasal gerek sözlü olarak sesinizi duyurun! Bunları konuşabilmek, anlatabilmek ve gerçekten sorunları ifade edebilmek aslında size verilen bir ayrıcalık değil. Sizler bu ayrıcalığı zaten sektörü ayakta tutarak, gerekli istihdamları sağlayarak asıl ayrıcalığı tanıyorsunuz... Her zaman karşılaştığımız ve sektör ayırt edilmeksizin yaşatılan haksızlıklara karşı ayak durup, hakkınımızı sonuna kadar taviz vermeden arayın!

Bakın 2016 yılı resmen turizm sektöründe ibretlik bir yıl oldu. Gerek rusya krizi, gerek ortadoğu krizi Türkiye'yi tam anlamıyla vurdu. Bunların bize yansıması hem döviz olarak, hemde iş alanı olarak ciddi anlamda olumsuz oldu. 2017 yılı aslında çok önemli bir yıl. 2017 yılının mutlak suretle kurtarılması gerekiyor. Bu kurtarma operasyonun da bize çok rol düşüyor. Kesinlikle bireysel düşünmeyin! "Aman ben mi kurtaracağım" demeyin... Plaka tahdidi ile başlayan sürecin artık bu işi yapmayın dercesine ilerlemesi ne kadar güzel bir gelişme olabilir sizce ? Her gün çıkan yeni bir yasal zorunluluk, her gün daha fazla ağırlaştırılan denetimler, her gün yeni bir belge istenilmesi bu işi yapmayacağımız değil layığı ile yapmamız gerektiğini bizlere anlatsa da birazcık "EL VİCDAN YAHU"

Saygılarımla...

www.personeltasima.net

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.