Ertuğrul Tarhan

Ertuğrul Tarhan

Bayram Harçlığı

Bayram geleneklerimizin en güzeli olan çocuklara bayram harçlığını hatıralarımda canlandırırken aklıma bu Bayram da yetişkinlere de acaba EPDK Bayram harçlığı verir mi diye geldi

Geçen hafta sonunu birlikte geçirdiğimiz Sevgili Torunum Balca; Babaanneciğim sen bana bayramda hediye olarak giysi alma, onun yerine "elinde tuttuğu bebeği göstererek" bu bebeğin serisinden bir tane alır mısın? deyince; Babaannesi de; Tabii kızım ondan alırım. Ayrıca, Bayram harçlığı da veririz onunla da istediğin başka bir şey alırsın demesiyle Balca'nın sevincini ve Babaannesinin iki yanağına öpücüklerini keyifle izledim.  

Bayram geleneklerimizin en güzeli olan çocuklara bayram harçlığını hatıralarımda canlandırırken aklıma bu Bayram da yetişkinlere de acaba EPDK Bayram harçlığı verir mi diye geldi.

Sayfanın altında okuyabileceğiniz;Teşekkürler EPDK / Sensiz olmaz; başlıklı yazımı 21.05.2014'de Benzin ve Motorin fiyatlarının son kez EPDK'ya belirlendiğini yazmış, belirleme tablosunu da yayınlamıştım.

Yazımın son paragrafına da; "Yaşantımızda su ile eş değerde önemli olan akaryakıtın, kamu yararına başlatılan 2 aylık Akaryakıt fiyatı uygulamasının yine kamu yararı gözetilerek bundan sonra da EPDK marifetiyle aynı şekilde belirlenmesini, Maliye Bakanlığımızın da Akaryakıt fiyatı içindeki ÖTV ve ÖTV üzerinden hesaplanan KDV'nin de iyileştirmesini dilerim" yazmıştım. 

Aradan geçen 2 ay boyunca Petrol ve Döviz kurlarına da bağımlı olmakla birlikte Benzin ve Motorin fiyatlarının EPDK'nın belirlediği tavan fiyatları aştığı gözlemlenmiş ve bu konuda bir ay öncesinde de EPDK'da toplantı yapıldığını basından okumuştum.

Günümüz petrol fiyatları ve Döviz kurlarını en azından 21.05 deki son belirlenen  Petrol fiyatları ve Döviz kurları ile karşılaştırdığımızda bugünler için Benzin ve Motorin fiyatının aynı usuller çerçevesinde  21.05 fiyatlarının da altında olabileceğini gözlemlemekteyim.

Bayram harçlığımızı EPDK'dan beklediğimizi bir kez daha hatırlatırken, yaklaşan Ramazan Bayramınızı kutlar, her gününüzün bayram coşkusu içinde geçmesini dilerim.

Ertuğrul Tarhan
www.tasimacilar.com
24.07.2014

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.