SERVİSÇİLER BU KADAR SALAKMI ZANNETTİN…

Başlıktan ziyade içerik çok keyifli, kimler bu sektörü yönetmeye çalışıyormuş yuhhh beee… diyebileceğiniz bir yazı… Lütfen okuyunuz…

4 yıllık görev süresi içerisinde sektördeki tüm dernek, sendika ve odalarla geçinemeyen, kendi yönetimi içinde parça parça olmuş bir kişinin yaklaşan seçimlerle beraber koltuğu uğruna, maaşı uğruna (pardon huzur hakkı) servisçilerden toplanan paralarla bindiği lüks araçlardan inmek istememesi iyi de. Söylenenler bir tuhaf, yanlışı ve doğrusu satır satır bilgilerinize sunulmuştur.

Keyifli yorumlar…

Alıntılar Taşıma dünyası gazetesinden ve İSAROD’un facebook ile kendi web sayfasından yapılmıştır. (Bilgilerine sayın başkan...)

Hamza Öztürk ile yapılan “İSAROD dan çağrı” ve “PLAKA TAHDİDİ İSTİYORUZ DİYE ROL YAPIYORLAR” konulu röportajlardan alınan Hamza ÖZTÜRK yorumları ve alt satırlarda da işin aslının ne olduğuna dair herkesin ve sektörün bildiği açıklamalar bulunmaktadır.

Başlığımız : “Hamza’dan inciler –Bölüm 1”
 

1. İSAROD olarak “Opet ile % 5 petrol ofisi ile %6 indirim anlaşması yaptık. Tüm üyelerimize duyurulur” diyorsun…

(Hamza başkan haberin yok herhalde yıllardır zaten bu indirim var bırak servisçiyi vergi levhalı kim giderse gitsin zaten istasyonlar bu indirimi veriyor. Bunu sen yaptın mı zannediyorsun. Duyduğumuza göre bu istasyon ve akaryakıt firmalarından birde odanıza yada başka yerlere 1-2 puan komisyonlar veriliyormuş bunları neden esnafına kullandırmıyorsun acaba…)

2. Esnafa müjde “Artık dışarıdan veli ile anlaşarak taşıma yapabileceksiniz” diyorsun…

(Hamza Başkan bundan da haberin yok anlaşılan. Zaten yıllardır 7. Madde gereği bu hak her esnafımızda ve her firmada var. Bunu da mı sen yaptın zannediyorsun bu nasıl bir müjde…)

3. Kazlıçeşmede ve birçok yerde eylemler yaptık.

(Hamza Başkan Kazlıçeşme de toplanan sayı tam eylem sayısıydı. Bizim Soğanlık’ta delikanlı gibi yaptığımız muhteşem eylemin ve ateşlemiş olduğumuz fitilin devamı olarak güzel bir eylem olurdu. Ama sen bilinçli olarak basın açıklaması izni alarak koskoca eylemi kuşa çevirdin. Binlerce araç geldikleri gibi hiçbir şey yapamadan geri döndüler evlerine. Madem öyle yapacaktın, neden o kadar araca boşu boşuna mazot yaktırdın, hak etmiş miydi bunu servisçiler… Bak koltuk tehlikeye girdi. Bu insanların İSDER VE ULAŞ İŞ’in başta plaka olmak üzere tüm haklarımız için yaptığı eylemleri gibi hararetli eylemler yapmak istediğini daha anlayamadın mı? Basın açıklamasını eylem diye lanse etmeye çalışıyorsun… ama neyse ki bilen biliyor. Açıkladığın ve yapamayıp son dakika sözde İSTESOB’un basın açıklaması ile geri vites yaptığın sözde eylemlerini sağır sultanlar bile duydu. Ah başkan ahhh bir alemsin sen…)

4. Bu gün bir arabadan bir firmanın kazandığı yılda en az 50.000 tl.dir diyorsun ya…

(Hamza Başkan İlkokul çocuğu bile bu lafına karşılık 50.000 tl. /12 ay =4166 tl firmanın komisyon kazancı olduğunu ve bunun için bir aracın en az 12-15000 tl. arası fatura kesmesi gerekeceğini hesap edebilir. Senin hesap makinen arızalı anlaşılan. Şahsım olarak sana bir hesap makinesi hediye edeceğim ilk gördüğüm yerde… böyle bir para varsa, nasıl bir işmiş bu merak ettim doğrusu… Bu arada ilkokulda matematik dersi gördün mü sen sayın Başkanım…)

5. İstemiyoruz deme ihtimalleri çok yüksek (İTO’nun plakayı biz de istiyoruz demesinden bahsediyor.)

(Hamza başkan madem istiyoruz diyorlar hazır demişken irtibata geçip de plakayla ilgili gaza basmak varken, neden hala istemiyoruz deme İhtimalleri çok yüksek diyerek Servis sektörünün kaderiyle oynuyorsun. Seninde koltuğu kaptırma ihtimalin çok yüksek, bunlarda böyle diyip seninle muhatap olmasınlar mı istiyorsun. Seninle bu röportajı yapan muhabir arkadaşımızın da gözünden kaçmış olsa gerek ki sana hem çağrı yapıp, yapılacak ne varsa İTO ile yapmaya hazırız derken neden rol yaptıkları kanaatine vardınız diye bir soru yöneltmemiş olması hayret verici… Ama bu arkadaşın günahını almayalım. Muhtemelen bu soru sana soruldu ama sen ipteki cambazı göstererek soruyu yanıtlamadan virajı aldın zannettin kendini… Ama biz nöbetteyiz sayın başkan radara düştün yine…)

6. “UKOME ile fiyat konusunda kaotik bir durum yok biz kendi açıkladığımız fiyatı uyguluyoruz” diyorsun…

(Hamza Başkan pes yani hangi okulda sizin açıkladığınız fiyat uygulanıyor acaba. UKOME’nin siz fiyat açıkladıktan sonra basın açıklaması yaparak “ulusal kanallarda bile bizim fiyatımız geçerlidir, esnaf Odası’nın böyle bir yetkisi yoktur. Aksini uygulayanı bize şikayet edin” derken sen uykunda rüya mı görüyordun çok komik bir kaotiksin be başkan…)

7. “Esnafın çıkarları konusunda samimi olan herkesle iş birliği yapmaktan çekinmeyiz” diyorsun…

(Hamza Başkan 2011’de İSDER – ULAŞ-İŞ ve senin başkanlığındaki oda 3’lü açıklama yapıp, istediklerimizi verilmezse 1 ay içinde eylem yapacağız” dedikten sonra neden çark ettiniz ve bu soru sana ULAŞ-İŞ başkanı Abdürrahim Başkan tarafından bir toplantıda sorulduğunda kürsüye saldırıp terbiyesizlik ediyorsun” diyerek adamın elinden 3 yaşındaki yuva çocukları gibi mikrofonu kapıp salonu geldiğiniz gibi 7 kişiyle terk ettiğiniz… Şimdide herkesle işbirliği yaparız diyorsun” yapmama ihtimalin çok yüksek” hiç sıkılmadın mı sektör temsilcisi bir Başkan olarak böyle ikili yanlış yamuk açıklamalar yapmaya…)

8. Esnaf için başta İTO olmak üzere, tüm kurumlarla hak arama eylemlerinde var olduğumuzu deklere ediyoruz derken…

(Hamza Başkan, Hiç sıkılmadın mı sahtekarlıkla dolandırıcılıkla suçladığın firmacılardan yaklaşan oda seçimlerinde sana rakip olacakları desteklememeleri için yardım talep etmeyi… Ayrıca Rol yapıyorlar dediğin bir kurumla aynı torbaya girmeyi, yoksa sende artist olmaya mı niyet ettin sevgili başkan..! Yoksa sana oy olarak verecekleri zarar mı gözünü korkuttu da yanaşma eğilimine girdin. Su gibisin sayın başkan her bardak ta şekil alırım diyorsun öylemi…)

9. Yol belgesi alımında bir sorun yok derken…

(Hamza Başkan, gözlerine perdemi indi diye sorarlar adama, okullar açılalı 3 ay olmuşken “kendi ağzınla 2000 kusur araca yol belgesi alabildik” diyorsun. Bu ne yaman çelişki başkan… Senin dünyadan haberin olmadığı gibi sektörde hakkını savunduğunu zannettiğin insanlardan da haberin yok nasıl olsa altında VOLKSWAGEN PASSAT kapında sekreterin sımsıcak koltuğun, banka hesapların ve bir sürü kurmayın var. Ama yol belgesi almak için servisçilerin muamelecilere ödediği paradan da haberin yok öylemi… bu kadar komik olma belediyeye bu kadar yağ yakma sayın başkan…)

10. Öğrenci servislerinde %10 Artışa gittik derken…

(Hamza Başkan, o sizin meşhur tarifenizle tam ücret toplayarak, çalışan sizin bahsettiğiniz parayı toplayan esnaf arkadaşlar kim ise onlara tam tarifenizi uygulattığınız için size plaket vereceğimizi de bildirmek isteriz… Çok merak ettik doğrusu…)

10. Radyo trafikte canlı yayında kendine rakip zannettiğin ama sektörde senden daha fazla iş yapan derneğimiz İSDER ve sendikamız ULAŞ-İŞ e Biz onların soğanlık eylemine katılmayacağız. Ama onlar bizim Kazlıçeşme mitingine isterse katılsınlar diyerek geri vites yapman ve Kazlıçeşme de tüm yönetimindeki arkadaşların bizlerin elini tek tek sıkarak hoş geldiniz derken sen yine 3 yaşında elinden oyuncağı alınmış çocuk gibi bizi gördüğünde kaçacak delik aradın o mübarek ellerini elimize dokundurmadın. Bir kurum başkanı olduğunu unutup sokak çocuğu rolüne büründün… Ama oyuncağın yakında elinden alındığında bakalım o zaman ne muziplik yapacaksın, Sevgili başkan…

11. Yasal olarak izinli yaptığımız her eylemde ulaşabildiğin tüm İTO ve İSAROD üyesi servisçi kardeşlerimize eylemler yasal değil katılmayın, SMS mesajı atarak plaka mücadelemizde belediyeye memurluk yaparak. İSDER ve ULAŞ İŞ e sorulduğunda biz hakkımızı almaya geldik siz emekli olunca nasıl ikramiye alıyorsanız. Bizde bunun için buradayız diyerek masaya yumruğu bastığımızda, sen ne demiştin. Hatırlasana 8 kişi içerisinde, Biz donsun ama alınıp satılmasın plaka para etmesin… İşte böylesin sen sayın başkan, insanları eylemlerden alıkoymaya utanmadın mı? sevgili başkan. Bak Allah sana sektörün plakaları için bir eylem yapma fırsatı bile vermedi, verdiğini de kendi elinle geri iade ettin…

Şimdilik bu 11 soruyla idare et sevgili başkan maçı başlatıyorum 11 soruya 11 cevap hakkın var. Hakem servis sektörü ve üyelerin, Karar ve Takdir ALLAH’INDIR. Sevgili Başkan. Sonuş artık sana bağlı değil çünkü sen bu insanlar için kayda değer hiç bir şey yapmadın. Kavga gürültüden başka…

Bu seçim zamanı bu sorularla ve devamı gelecek sürprizlerimizle canını sıkmak istemezdik ama bunu sen hak ettin sevgili başkan. Boş Lafla yapılmadık işleri yapılmış gibi göstermekle bu insanları kandıramazsın Servisçileri bu kadar salak mı zannettin sen. Her an her yerde gönlümüz ve kulaklarımız seninle güzel başkan…

------------------------------------- YORUMLARA CEVAP ---------------------------------------

Hamza'dan inciler -2

Dünkü yazımda gönüllü avukatlar ordusu , Hamza başkanlarını savunurken, okullarda oda tarifesi uygulanıyor, UKOME tarifesi uygulanmıyor derken Bakın UKOME yine bir sürpriz yaparak İlçe milli eğitimler vasıtası ile okullara gönderdiği yazıda UKOME'nin fiyatını uygulayacaksınız diyor.

25.10.2013 tarihli Yazıyı UKOME valiliğe yazmış valilikte il milli eğitime il milli eğitimden de ilçelere ve tüm okullara emir gitmiş… Yani 15 günlük mevzu bu biz diyoruz ki sen İSAROD olarak bunu uygulayamadın yazıklar olsun … Sen cevap veremiyorsun ama emir erlerin dönüp yaptıkları yorumlarda Biz ODA tarifesi uyguluyoruz diyorlar. Hamza başkan senin hiç bir şeyden haberin yok emir erlerini de yönetime sizi de koyacağım vaadiyle yeniçeriye çevirdin. Helal olsun sana ….al sana belgeleri ve ispatı …

Seni herkes yapmadıkların ve yapamadıklarınla tanıyor zaten… 
Memurluk zor iş be sayın başkan

BELGE 1


BELGE 2


BELGE 3


Murat ERDOĞAN
İstanbul Servisçiler Derneği (İSDER) Başkanı 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
46 Yorum